Akademia Profesjonalnego Budownictwa

Partnerzy merytoryczni:

Global Business Group Państwowa Inspekcja Pracy

Pressroom

 

APB w mediach

 

Profesjonalne budownictwo. atb – aktualności techniki budowlanej (maj 2011)

Dachy B2B - serwis dla profesjonalistów

Budnet.pl portal budownictwa - szalunki

Chemiabudowlana.info - cała chemia w jednym miejscu (portal branżowy) - relacja ze szkolenia Bezpieczny montaż rusztowań

Muratorplus.pl - budowlany serwis dla profesjonalistów (szkolenie) - szkolenie Bezpieczny montaż rusztowań

Budownictowpolskie.pl - relacja ze szkolenia dotyczącego rusztowań

Łowcy-głów.pl - szkolenie

Budownictwo.org - portal branży budowlanej - bezpieczny montaż rusztowań

Tynki.pl - bezpieczny montaż rusztowań

Budowa.org - portal branży budowlanej

Budownictwo.org - portal branży budowlanej (relacja z II szkolenia)

Muratorplus.pl - budowlany serwis dla profesjonalistów (II edycja szkolenia)

Chemiabudowlana.info - cała chemia w jednym miejscu (portal branżowy) - relacja z II edycji szkolenia Systemy szalunkowe

Budownictwopolskie.pl - II edycja szkolenia Systemy szalunkowe

 

 

 

Do pobrania

 

Logo (rozmiar 86 kB)

 

 

Komunikaty dla mediów

 

20-12-2011 Bezpieczny montaż rusztowania - edycja zimowa

 

20 grudnia br. w Trzebini Akademia Profesjonalnego Budownictwa organizuje edycję zimową bezpłatnego szkolenia dotyczącego bezpiecznego montażu rusztowania. Do kontynuacji działalności zachęciło organizatorów bardzo duże zainteresowanie letnią ofertą szkoleniową. Zmiana lokalizacji, dzięki gościnności firmy Besser, pozwoli zaprezentować jeszcze więcej rozwiązań montażowych.

 

We współpracy z Państwową Inspekcją Pracy i specjalistami Global Business Group zostaną przedstawione zagadnienia ryzykownej pracy na wysokościach ze szczególnym uwzględnieniem montowania rusztowań w nietypowych warunkach.

 

Uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniego udziału w pracach montażowych, po wcześniejszym wprowadzeniu teoretycznym. Korzystając z uprzejmości partnera merytorycznego Akademii, firmy Global Business Group cała część praktyczna zostanie przeprowadzona w oparciu o systemy rusztowań GBG P70 (typu Plettac) i GBG L73 (typu Layher). Uczestnicy otrzymają informację na temat bezpiecznego użytkowania poszczególnych elementów tych dwóch najpopularniejszych w Polsce rodzajów rusztowań.

 

Szczegółowy plan szkolenia oraz informacje na temat poprzednich edycji można znaleźć na stronie Akademii Profesjonalnego Budownictwa: www.akademia-pb.pl. Zgłoszenia można kierować do 14 grudnia włącznie przez zamieszczony na tej stronie formularz.

 

 

 

 28-06-2011 Systemy szalunkowe - optymalne rozwiązania, oszczędność czasu i pieniędzy II - relacja 


28 czerwca 2011 r. w Brzeziu k. Krakowa, w ramach Akademii Profesjonalnego Budownictwa, powstałej z inicjatywy Global Business Group, odbyła się druga edycja szkolenia poświęconego szalunkom. Szkolenie, zatytułowane „Systemy szalunkowe - optymalne rozwiązania, oszczędność czasu i pieniędzy”, zgromadziło rekordową liczbę uczestników. Z zaproszenia na szkolenie skorzystali właściciele oraz pracownicy firm wykonawczych a także przedstawiciele kadry inżynieryjnej z różnych regionów Polski. Obok reprezentantów województw południowych, jak śląskie, małopolskie czy lubelskie, w spotkaniu udział wzięły również osoby z Pomorza.

 

Na szkolenie złożyły się części teoretyczna oraz warsztatowa. Część wykładową poprowadzili specjaliści z firmy Global Business Group oraz inspektor Państwowej Inspekcji Pracy. Łukasz Leszczyński mówił o zróżnicowanych systemach szalunkowych, wyłożył uczestnikom szkolenia specyfikacje techniczne a także zastosowania szalunków stropowych i ściennych. Ewelin Kocjan, specjalista ds. techniczno-handlowych, przedstawiła różne proces przygotowania kompletnej kalkulacji elementów szalunku stropowego, w uzależnieniu od potrzeb firmy wykonawczej i rodzaju realizowanego projektu.

 

Bogdan Solawa, inspektor Państwowej Inspekcji Pracy, przybliżył im temat bezpieczeństwa w pracy na budowie. W swojej prezentacji, Bogdan Solawa położył nacisk na te zagadnienia bezpieczeństwa pracy, które najczęściej są zaniedbywane przez przedsiębiorców budowlanych czy inwestorów.

 

Podczas warsztatów, uczestnicy mieli okazję praktycznego zastosowania wiedzy zdobytej dzięki wykładom. Mogli nie tylko obserwować składanie elementów szalunkowych, ale i spróbować tego osobiście. Właśnie dlatego część warsztatowa cieszyła się szczególnym zainteresowaniem. Cześć praktyczna odbywała się pod okiem specjalisty ds. montażu szalunków – Janusza Natkańca.

 

Dyrektor sprzedaży Global Business Group, Beniamin Natkaniec, przedstawił osobom obecnym na spotkaniu politykę jakości firmy. Podkreślał, że jednym z najważniejszych wyróżników GBG jest troska o jakość oferty; przedstawił konkretne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa produktów.

 

Kolejne szkolenia z cyklu Akademia Profesjonalnego Budownictwa odbędą się 3 sierpnia („Bezpieczny montaż rusztowań”) oraz 6 września (kolejna edycja spotkania szalunkowego).

 

 

 

31-05-2011 / 1-06-2011 Bezpieczny montaż rusztowań w oparciu o system GBG P70 (Plettac) i GBG L73 (Layher) - relacja

 

W dniach 31 maja i 1 czerwca 2011 r. w Brzeziu k. Krakowa odbyły się dwie edycje szkolenia dotyczącego bezpiecznego montażu rusztowań, w ramach Akademii Profesjonalnego Budownictwa, stworzonej przez Global Business Group. Szkolenie zatytułowane „Bezpieczny montaż rusztowań w oparciu o system P70 (Plettac) i L73 (Layher)” było planowane tylko na jeden dzień, na koniec maja. Jednak zainteresowanie tematem było tak ogromne, iż konieczne stało się zrealizowanie tego samego programu już następnego dnia po pierwotnym terminie. Wśród uczestników znaleźli się właściciele i pracownicy firm wykonawczych z całej Polski.

 

Szkolenie, poświęcone w całości bezpieczeństwu montażu i pracy z systemami Plettac i Layher, zostało poprowadzone przez specjalistów GBG, zajmujących się na co dzień problematyką rusztowań. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część warsztatowa. - Uczestnicy mogli poznać nie tylko podstawy w montowaniu rusztowań, ale główny nacisk położyliśmy na bezpieczeństwo w montażu trudnych i skomplikowanych budynków, które niejednokrotnie wymagały obliczeń statycznych. Szkolenie ponownie przeprowadziliśmy przy współudziale PIP. Myślę, że współpraca z PIP przebiega pozytywnie a co za tym idzie wzrasta świadomość bezpieczeństwa w branży budowlanej. - tłumaczy Beniamin Natkaniec, dyrektor ds. sprzedaży Global Business Group. Bogdan Solawa, Inspektor Państwowego Inspektoratu Pracy (PIP) poprowadził część teoretyczną na temat bezpieczeństwa. Opowiedział o tym, jak uniknąć sytuacji potencjalnie niebezpiecznych oraz na co inspektorzy nadzoru budowlanego zwracają największą uwagę podczas odwiedzin na budowie.

 

Beniamin Natkaniec tak podsumowuje dotychczasowe działania Akademii: Patrząc z perspektywy czasu, cieszę się, że powstała Akademia Profesjonalnego Budownictwa, nad która patronuję. Uczestnicy nie tylko mogą poznać właściwe sposoby montażu szalunków, rusztowań czy użytkowania elektronarzędzi wykorzystywanych w budownictwie. Mogą również poznać od środka firmę Global Business Group jako pewnego i zaufanego partnera w biznesie. Osobiście nie chcę być tylko producentem czy dystrybutorem sprzętu budowlanego. Chcę być też dostarczycielem wiedzy eksperckiej z zakresu budownictwa, umiejętności montażowych i sprzedażowych oraz wyznaczać odpowiednie trendy - trendy jakości. Beniamin Natkaniec już zapowiada kolejne spotkania - Przed nami szkolenie z zakresu szalunków ściennych i stropowych a następnie ,,Użytkowanie elektronarzędzi przy robotach betonowych i brukarskich, na oba serdecznie zapraszam. Nadmienię, że wszystkie osoby które biorą udział w naszych szkoleniach mogą otrzymać atrakcyjny rabat na sprzęt, który mamy w ofercie".

 

Najbliższe szkolenie organizowane w ramach Akademii odbędzie się 28 czerwca i będzie dotyczyć szalunków ściennych i stropowych. To już druga edycja szkolenia poświęconego tematyce szalunkowej. Działająca od 2004 r. firma Global Business Group dostarcza nowoczesne i bezpieczne rozwiązania znajdujące zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Pod marką GBG sprzedawane oraz wynajmowane są systemy rusztowań i szalunków, urządzenia do transportu pionowego, zsypy do gruzu, ogrodzenia budowlane, narzędzia brukarskie, kozły budowlane oraz elektronarzędzia.

 

 

 

21-04-2011 Relacja ze szkolenia "Systemy szalunkowe - optymalne rozwiązania, oszczędność czasu i pieniędzy"

 

Akademię Profesjonalnego Budownictwa, powołaną do życia przez Global Business Group, zainaugurowało szkolenie techniczne „Systemy szalunkowe - optymalne rozwiązania, oszczędność czasu i pieniędzy”, które odbyło się dnia 21 kwietnia br. w siedzibie firmy.

 

Pierwsze szkolenie w ramach Akademii skierowane zostało do kierowników kontraktów, kierowników budów i kadry inżynieryjnej, mających do czynienia z systemami szalunków, a także innych osób zajmujących się tą problematyką. Wśród uczestników byli przedstawiciele firm nie tylko z Małopolski, ale także z Opolszczyzny, Śląska, Podkarpacia i Lubelszczyzny, a nawet ze Skandynawii. Razem w szkoleniu wzięło udział osiemnaście osób, co stanowiło optymalną grupę do przeprowadzenia zajęć warsztatowych.

 

W ramach spotkania zaprezentowane zostały techniczne właściwości oferowanych przez firmę systemów szalunkowych oraz wszechstronne możliwości ich zastosowania. Spore zainteresowanie wywołał warsztat dotyczący szalunków ściennych. Na prośbę uczestników został dodatkowo zaprezentowany montaż szalunków stropowych. - Jestem przekonany, że Akademia spowoduje, że firmy z branży budowlanej dołączą do grona przedsiębiorców, dla których ważna jest jakość. Ta oczywiście nie pojawi się po jednym spotkaniu. Dlatego przewiduję ciągłość takich spotkań oraz poszerzenie tematyki szkoleń. Dzięki Akademii uczestnicy poznają, jak w komfortowy i wygodny sposób mogą wykonywać prace betonowe. Mówię tu o łatwym montażu elementów oraz o możliwości dzierżawy w ramach firmy GBG. System szalunkowy GBG pozwala również zaoszczędzić pieniądze i czas przedsiębiorców poprzez odpowiednio sformułowaną umowę najmu oraz zakupu szalunków ściennych i stropowych. Akademię organizujemy wespół z PIP po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo w pracach budowlanych – dodaje Beniamin Natkaniec.

 

Z racji dużego zainteresowania szkoleniem, firma już przewiduje kolejną jego edycję, tym razem wzbogaconą o tematykę montażu rusztowań w nietypowych i trudnych warunkach. Drugie szkolenie w ramach Akademii odbędzie się już w maju.

 

Działająca od 2004 r. firma Global Business Group dostarcza nowoczesne i bezpieczne rozwiązania znajdujące zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Pod marką GBG sprzedawane oraz wynajmowane są systemy rusztowań i szalunków, urządzenia do transportu pionowego, zsypy do gruzu, ogrodzenia budowlane, narzędzia brukarskie, kozły budowlane oraz elektronarzędzia.

 

Opinie i wywiady